شرایط گارانتی

  1. صفحه اصلی
  2. chevron_right
  3. شرایط گارانتی

شرایط گارانتی

گارانتی و کیفیت محصولات:

تمامی تلاش ما در مجموعه زرین کادو  ارائه­‌ی محصولاتی با کیفیت مطلوب و مد نظر مشتریان می‌باشد. یکی از مهمترین عوامل در کیفیت محصول نهایی، طراحی خوب و طبق استانداردهای چاپی می­‌باشد. به همین خاطر تمامی فایل‌های ارسالی شما قبل از ارسال به چاپ، توسط اپراتورهای بخش چاپ از لحاظ نکات فنی (کیفیت تصویر، سایز، حاشیه­‌های برش و …) بررسی شده و در صورت نداشتن ایراد، وارد مرحله چاپ خواهند شد. اگر فایل ارسالی شما ایرادی داشته باشد حتی‌الامکان سعی می‌­کنیم آن را اصلاح کرده و بدون عیب و ایراد برای چاپ ارسال کنیم و اگر امکان اصلاح فایل وجود نداشته باشد شما را مطلع خواهیم کرد تا هماهنگی‌­های لازم انجام و فایل اصلاح شده و با کیفیت مطلوب وارد فرآیند چاپ شود.

در مواردی نادر و علیرغم تمام کنترل­‌هایی که از مرحله طراحی تا چاپ صورت می­‌گیرد گاهی به دلایل مختلف از جمله اشتباه و خطای اپراتور و یا مشکلات دستگاه­‌های چاپ ممکن است محصول نهایی ایراداتی داشته باشد. اپراتور بخش ارسال زرین کادو قبل از بسته‌­بندی و ارسال، محصولات نهایی را بررسی و در صورت نداشتن ایراد ارسال می‌گردد. در صورتی که ایرادی در محصول مشاهده شود، هماهنگی‌­های لازم با شما انجام شده و فایل مجدداً برای چاپ ارسال می‌­گردد

برای آماده‌ ­سازی هر کار چاپی مدت زمان مشخصی در نظر گرفته شده است که چاپ مجدد محصول نیز به همان اندازه زمان‌­بر خواهد بود.

اگر احیاناً اپراتورهای بخش ارسال و بسته‌­بندی متوجه ایرادات کار نشده و محصول را بسته‌­بندی و برای شما ارسال نمودند حتما جهت مرجوع کردن محصول با زرین کادو تماس گرفته و مشکل به وجود آمده را مطرح کنید و در صورت پذیرفته شدن ایراد، هماهنگی­‌های لازم برای مرجوع و چاپ مجدد با شما انجام خواهد شد. به هیچ وجه محصول را بدون هماهنگی با مجوعه زرین کادو  ارسال نکنید. در غیر اینصورت روبیک اصفهان هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت

اگر سفارشی ایرادی داشته باشد حداکثر تا 48 ساعت زمان کاری  پس از زمان تحویل اداره پست فرصت دارید ما را از ایراد کار مطلع کرده تا بررسی و هماهنگی‌­های لازم برای اعمال گارانتی صورت پذیرد. پس از گذشت این مدت زرین کادو هیچگونه مسئولیتی در قبال مرجوع و اعمال گارانتی روی محصول ندارد. ضمنا برای اعمال گارانتی، محصول معیوب حتما باید مرجوع شده و به زرین کادو  تحویل داده شود. هزینه ارسال رفت و برگشت کالای مرجوعی معیوب مورد تایید زرین کادو که ایراداتی از طرف ما داشته است به عهده مجموعه ما می‌باشد.

مواردی که شامل گارنتی نمی‌شود:

1.اختلاف رنگ بین چاپ و آنچه شما در مانیتور یا گوشی می‌بینید.

نمایش عکس در صفحه گوشی یا مانیتور کامپیوتر شما از پیکسل های نوری تشکیل میشود اما عکس چاپ شده، فاقد پیکسل‌های نوری میباشد و روی بافت کاغذ نقش میبندد. بنابراین همواره بین ۱۰ الی ۱۵ درصد اختلاف رنگ و نور با آنچه شما می‌بینید خواهیم داشت.

2.بسته پستی که به دست شما رسیده ضربه خورده باشد. که مسئولیت آن با اداره پست است. توصیه می شود در زمان تحویل از مامور پست ، بسته را در مقابل پست چی باز کنید و از سلامت محصول خود  اطمینان حاصل فرمایید.

فهرست